Przysięga małżeńska

 

 

 

 

Czym tak naprawdę jest przysięga małżeńska? To ślubowanie sobie miłości i wierności aż po grób, to obietnica dana drugiej osobie, to zaufanie jakim obdarzymy ją na całe życie, to najważniejszy moment tego dnia – nie tylko dla Was, ale także dla Waszych rodziców i najbliższych. Najważniejsze dla Was osoby są świadkami tej chwili.

Zatem co zrobić aby ta chwila była jeszcze piękniejsza? Niestety, sztywne ramy przysięgi w urzędzie stanu cywilnego oraz tej w kościele nie dają dużych możliwości. Zacznijmy zatem od tego, że powtarzając przysięgę po księdzu lub urzędniku patrzycie sobie w oczy – nie księdzu ani urzędnikowi, bo przecież to nie im przysięgacie! Po drugie, przećwiczcie przysięgę kilka bądź nawet kilkanaście razy – tak, aby zmniejszyć stres. Po trzecie – nauczcie się jej na pamięć! Przysięga wypowiadana przez was, niepowtarzana po księdzu czy urzędniku, będzie taka bardziej… Wasza. Możecie się obawiać, że pod wpływem stresu zapomnicie słów, ale spokojnie, jeśli  się tak stanie to ksiądz czy urzędnik Wam podpowie. Zresztą – stary przesąd mówi, że jeśli małżonkowie pomylą się podczas przysięgi małżeńskiej to szczęście gwarantowane J

Ostatnia – drobna, ale ważna rzecz – uśmiechnijcie się do siebie. Uśmiech sprawi, że trochę się rozluźnicie. I nie bójcie się wzruszeń – one świadczą o waszej szczerości.

źródło: www.pinterest.com
źródło: www.pinterest.com
przysięga 4
zdjęcie: Namysław Tomaka, www.npf.com.pl
przysięga1
zdjęcie: Ceremony Concept, www.ceremonyconcept.pl
przysięga5
źródło: www.pinterest.com
zdjęcie: Shootit, www.shootit.pl
zdjęcie: Shootit, www.shootit.pl