Dzieci na przyjęciu weselnym

 

 

 

 

Dzieci to nasze największe skarby. Ale to także wyjątkowi goście weselni. Wyjątkowi, bo wymagający szczególnej uwagi. Nie jest to żadna obelga! Tylko uwaga, aby o tych najmniejszych gości zadbać zawczasu.

Można to zrobić na różne sposoby. Zadanie jest ułatwione jeśli lokal, w którym organizujemy nasze wesele, posiada plac zabaw dla dzieci, choćby niewielki. Wiele restauracji oferuje wewnątrz także kąciki dla maluchów, wyposażone w kolorowanki i zabawki. Z pewnością zainteresują one dzieci, ale możliwe, że tylko na chwilę, a nie na cały wieczór. Co więcej, któreś z rodziców i tak będzie musiało towarzyszyć maluchom, niejednokrotnie w biegu 😉

Można oczywiście powiedzieć, że to naturalne, bo to rodzicielski obowiązek. Ale można odciążyć tych naszych gości, którzy przybyli na wesele ze swoimi pociechami. W jaki sposób? Zatrudniając animatora. Jednego albo nawet dwóch, kiedy do „okiełznania” jest większa gromadka dzieci.

Takie rozwiązanie ma same plusy: dzieci się nie nudzą, a rodzice bawią się w swoim, dorosłym towarzystwie, nie martwią się o swoje pociechy. Animatorki, bo zwykle są to kolorowo ubrane panie, wymyślają ciekawe zabawy, gry, malują dzieciom twarze i angażują je w malowanie laurki dla państwa młodych.  Dzieci bywają tak pochłonięte, że często zapominają o rodzicach, pozwalając im na swobodną zabawę. Maluchy nie marudzą, a po killku godzinach szaleństw w gronie rówieśników, grzecznie idą spać 😉

Coraz więcej par skłania się ku temu, aby zatrudnić dziecięcego animatora na swoim weselu. Ku zadowoleniu gości, szczególnie rodziców, którzy dzięki temu sami dobrze się bawią. A najbardziej zadowolone są dzieci! Na niektórych przyjęciach przygotowane są nawet drobne upominki dla najmłodszych – dziecięce menu jest już standardem. Najważniejsza jest jednak profesjonalna opieka nad nimi. I dobra zabawa!

Tak jak zmieniają się trendy weselne, tak zmienia się podejście do dzieci na weselach. Na lepsze! Animatorów jest wielu, ale ponieważ coraz więcej par się decyduje na ich zatrudnienie, warto pomyśleć o tym odrobinę wcześniej. Jeśli macie wątpliwości – zapytajcie swoją konsultantkę, choć zapewniam, że uśmiechy dzieci na Waszym weselu upewnią Was w przekonaniu, że była to dobra decyzja.

zdjęcie: Namysław Tomaka, www.npf.com.pl
zdjęcie: Namysław Tomaka, www.npf.com.pl
zdjęcie: Namysław Tomaka, www.npf.com.pl
zdjęcie: Namysław Tomaka, www.npf.com.pl
źródło: www.pinterest.com
źródło: www.pinterest.com
zdjęcie: Witosław Rusinek, www.shootit.pl
zdjęcie: Witosław Rusinek, www.shootit.pl
źródło: www.pinterest.com
źródło: www.pinterest.com