Bożonarodzeniowy Ślub

 

 

 

 

Boże Narodzenie. Choinka, suto zastawiony stół, a przy nim rozweselone twarze bliskich. Rodzinna, świąteczna atmosfera. Czy może być piękniejszy moment na złożenie przysięgi miłości? Nawet jeżeli  nie zawsze wygląda to tak jak z obrazka, bo nie zawsze są to „białe święta”, to sama koncepcja zorganizowania zaślubiń w ten dzień wydaje się bardzo romantyczna. I praktyczna, ze względu na przerwy świąteczne w pracy zaproszonych gości, jak i samych zainteresowanych – Państwa Młodych. Śluby są oczywiście zwykle organizowane w drugi dzień Świąt, w święto św. Szczepana, ale data ślubu i tak zawsze kojarzona będzie z tym wyjątkowym, magicznym czasem.

Ten termin jest popularny od dawna: pary, które pobrały się w okresie Świąt Bożego Narodzenia można znaleźć pośród naszych dziadków, rodziców i znajomych. Mimo zimowej pogody, zawsze ciepło wspomina się to wydarzenie. Także trochę jako inne święta i zarazem okazja, aby wreszcie spędzić je w bardzo szerokim gronie: wśród rodziny i przyjaciół.

Zima ma swoje wymagania, takie jak chodziażby cieplejsze odzienie, ale dodatkowe elementy garderoby, jak np. futerko tylko dodadzą uroku Pannie Młodej. Miejsce zaślubiń może być przyozdobione świecami, których ciepłe światło rozbłyśnie, gdy szybko zapadnie zmrok. A jeśli przyjęcie zorganizujemy w górskiej restauracji z kominkiem, to poza gorącą atmosferą, możemy urozmaicić gościom pobyt, oferując sporty zimowe po weselu.

Coraz popularniejszy na przyjęcie weselne staje się również 31. grudnia, jako alternatywa dla imprezy sylwestrowej. Jest to wyjątkowe przywitanie nowego roku: w gronie całej rodziny i przyjaciół i – co najważniejsze – z naszym małżonkiem, z którym rozpoczniemy nie tylko nowy rok, ale nowe życie J

Oczywiście, nie są to odpowiednie terminy dla każdej z par – dla tych, którzy zawsze marzyli o przyjęciu na świeżym powietrzu – polecamy jednak porę letnią. Dostępność lokali na przyjęcia i innych atrakcji też nie jest nieskończona – o wszystkim trzeba pomyśleć zawczasu. Ale wybierając którąś z tych dat na nasz ślub, jednego możemy być pewni: że nigdy nie przegapimy rocznicy i prawdopodobnie nie zapomni o niej nas poślubiony wówczas mąż 😉

Dużo Ciepła i Miłości! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

etolazdjęcie: Namysław Tomaka/ www.namyslawtomaka.pl; dla portalu abcslubu.pl

choinkaźródło: www.pinterest.com

choinka2źródło: www.pinterest.com